Hyggeligt træhus ved Balka
Hus-ID: 3658Velkommen indenfor
Huset er stilfuldt indrettet, møblerne i stuen er moderne og komfortable. Fra stuen er der udgang til terrassen. Spiseområdet er rummeligt og ligger mellem stue og køkken. Køkkenet er åbent og med god plads og ejer har sørget for at der er hvad du behøver for at tilberede dagens måltider. Her er 2 soveværelser, 1 med dobbelt seng og 1 med 2 enkeltsenge. Lille lyst og funktionelt badeværelse. Et rigtig godt hus til den lille familie.
Nyd livet udenfor
Terrassen er åben, den er møbleret og har gode solmuligheder hen over dagen. Grunden er ikke så stor, men der er plads til leg med en bold, der er en gynge til de yngste og solvogne til de ældre. Der er parkeringsmulighed til 2 biler.
Kom tæt på de lokale oplevelser
Huset ligger blot 150 meter fra en af Bornholms bedste badestrande, den er børnevenlig og hele sommeren er der livreddere fra Trygfonden her. Der er gode cykelstier som kan klares af alle da der ikke er de store stigninger. Ved Weekendhytten kan I tage en runde minigolf efter I har nydt måske Bornholms bedste burger eller en lækker ret fra deres gode menu. Ved stranden er der sommeren igennem mulighed for at dygtiggøre sig på SUP og wind/kite surfing. Hele området indbyder til en aktiv ferie. På cykel kan I tage turen til Snogebæk, her er der spisesteder med gode og indbydende menuer og butikker med alle mulige spændende ting. Nexø er absolut også et besøg værd, et besøg hos Bornholms Sommerfuglepark er en speciel oplevelse her går I rundt mellem flere end 1.000 sommerfugle. Også i Nexø har I mulighed for at smage på den bornholmske madkunst, på Molen tryller lokale kokke med lækre råvarer. I både Snogebæk og Nexø kan I gøre de daglige indkøb. Vi ønsker jer en rigtig god ferie.
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Inkluderet i prisen
Forsikring inklusiv
Rengøring inklusiv
Forbrug inklusiv