Helår­s­an­ven­de­ligt sommerhus i Pandrup – stort ak­ti­vi­tets­rum og skønne terrasser

Hus-ID: BL1490
Skolevej 32, Blokhus Strand og By
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Dette store og pænt mo­der­ni­se­re­de sommerhus giver jer et skønt ud­gangs­punkt for at nyde fe­ri­e­li­vet i Nord­jyl­land. Det ligger centralt i Pandrup, blot en kort køretur fra både Blokhus og Rødhus, og så er det udstyret med et stort ak­ti­vi­tets­rum, så I kan hygge jer med blandt andet pool og bord­ten­nis i husets rare og vel­ord­ne­de rammer.

Indendørs

Inden for de seneste år er huset blevet shinet op, så det præsenterer sig på pæn og ind­by­den­de vis. Fordelt på to etager har I hele 130 m2 at brede jer på, og dertil kommer et anneks på 47 m2, hvor ak­ti­vi­tets­rum­met er placeret. Det er et eldorado for legebørn i alle aldre, for her kan I dyste i bord­ten­nis, pool, bord­fod­bold og dart. Husets tre soveværelser er alle udstyret med kom­fortab­le dob­belt­sen­ge, og så er der derudover et badeværelse, et gæstetoilet og et bryggers inden døre. I køkkenet har I alt, hvad I skal bruge for at lave lækker mad – inklusiv en op­va­ske­ma­ski­ne, så I kan klare af­ryd­nin­gen på et øjeblik. Det skulle gerne give jer ekstra tid til at slappe af i stuen, der er indrettet med både spisebord, so­faar­ran­ge­ment og fladskærms-tv.

Udendørs

Også de udendørs rammer fremstår pæne og vel­ord­ne­de på den 840 m2 store grund. Der er god plads til at parkere i den grus­belag­te indkørsel, og mod øst har I et lille ha­ve­styk­ke at boltre jer på. En østvendt terrasse er helt åben, mens en vestvendt terrasse er delvist overdækket, så I har god chance for at finde en dejlig op­holds­plads uanset tids­punk­tet på dagen.

Be­lig­gen­hed

I Pandrup har I alt, hvad I skal bruge indenfor kort gåafstand. Det tager ikke meget mere end fem minutter at gå til bageren eller byens su­per­mar­ke­der, og der er sågar også en biograf, der er en af Danmarks ældste provins­bi­o­gra­fer. Vil I hellere tilbringe dagen og aftenen ved kysten, tager det blot ti minutter at køre til vandet, så en daglig dukkert i Ve­ster­ha­vet kan nemt lade sig gøre. I Blokhus kan I tage del i den hyggelige fe­ri­e­by­stem­ning, og I kan også begive jer ind i Blokhus Klit­plan­ta­ge på lange vandre- eller cykelture. Fra Pandrup har I desuden et godt udgangs­punkt for at opleve mange andre nordjyske seværdigheder og udflugtsmål, lige fra Rubjerg Knude, Råbjerg Mile og Skagen til Aalborg og det smukke landskab ud mod Lim­fjor­den.

GRATIS! Udlån af trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge (kan hentes og afleveres på det nærmeste Fe­ri­e­part­ner-bureau).

Andre faciliteter

6 voksne
1 stk husdyr
130 m² hus
Bygget i 1912
Renoveret i 2000
Fjern­var­me
Op­va­ske­ma­ski­ne

Rum

Ak­ti­vi­tets­rum
Ba­de­væ­rel­se
Bryggers
Gæ­ste­toilet
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blokhus

Feriepartner Blokhus

Blokhus er et ferieparadis ved Vesterhavet, kendt for sine hvide sandstrande og storslåede natur, der spænder fra klitter til skovområder. Byen tilbyder aktiviteter for hele familien, som vandreture, cykling, koncerter og forlystelsesparker, og har også et rigt restaurantliv og mange spændende butikker. Midt i byen finder du Feriepartner, der hjælper dig med at finde det perfekte feriehus. Blokhus er ideelt for en uforglemmelig familieferie hele året rundt.

Feriepartner Blokhus

Lignende sommerhuse