Flot og velholdt feriehus i na­turs­kønt område

Hus-ID: BL757
Tølhøj 12, Saltum
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
1 stk husdyr

Hyggeligt sommerhus med gode ter­ras­sea­re­a­ler i flot naturområde.  
Pænt og ve­lind­ret­tet sommerhus, som ligger på en dejlig na­tur­grund i området ved Saltum Strand. En perfekt base for dem, som ønsker en af­slap­pen­de ferie i det nordjyske.

In­dret­ning
Som­mer­hu­set er opført med sort træværk og hvide vinduer udvendigt, og med det græsbeklædte tag er huset char­me­ren­de og fuld af ægte som­mer­hus­stem­ning. I det åbne køkken-alrum er der store vinduer, som giver et godt ly­sind­fald samt en brændeovn, hvor man kan lune sig om aftenen. Fra op­holds­rum­met er der direkte udgang til terrassen, hvoraf en del af er overdækket, her er det oplagt at nyde mange af feriens måltider. Huset tilbyder tre fine soveværelser. Huset er udstyret med op­va­ske­ma­ski­ne, va­ske­ma­ski­ne og tørre­tum­b­ler for at gøre ferien så bekvem og af­slap­pen­de som muligt. Dette sommerhus giver rigtig gode mu­lig­he­der for en al­le­ti­ders ferie i skønne Nord­jyl­land! I huset er in­stal­le­ret lyn hurtig Fiber internet for­bin­del­se samt Chro­meCast.

Udendørs
Huset er på flere sider omgivet af træer, som er med til at skabe læ og gør, at man kan opholde sig ugeneret på ter­ras­ser­ne som vender væk fra vejen. Den store og overdækkede terrasse, med udgang fra stuen, giver god mulighed for at nyde den om­kring­lig­gen­de natur, der byder på et rigt fugle- og dyreliv, og det er oplagt at bruge mange timer her med hygge, grill og samvær. Der hører na­tur­lig­vis havemøbler, lig­ge­sto­le og grill med til huset.

Be­lig­gen­hed
Saltum Strand ligger i for­holds­vis kort afstand fra som­mer­hu­set. Med en god gåtur når man hurtigt til Ve­ster­ha­vet, som med blå bølger om sommeren og havskum om efteråret er fa­sci­ne­ren­de året rundt. Som­mer­hu­set ligger også i kort afstand til Fårup Som­mer­land, og hvis man har børn eller barnlige sjæle med på ferien, så kan for­ly­stel­ses­par­ken bestemt anbefales! Saltum ligger mellem Løkken og Blokhus, som begge er fine feriebyer med sjove ak­ti­vi­te­ter, gode butikker og flere dejlige spi­se­ste­der.

Andre faciliteter

6 voksne
1 stk husdyr
80 m² hus
Bygget i 2010
Renoveret i 2014
Udsigt over landskab
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

1,4 km til re­stau­rant
7,1 km til golfbane

Regler

Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blokhus

Feriepartner Blokhus

Blokhus er et ferieparadis ved Vesterhavet, kendt for sine hvide sandstrande og storslåede natur, der spænder fra klitter til skovområder. Byen tilbyder aktiviteter for hele familien, som vandreture, cykling, koncerter og forlystelsesparker, og har også et rigt restaurantliv og mange spændende butikker. Midt i byen finder du Feriepartner, der hjælper dig med at finde det perfekte feriehus. Blokhus er ideelt for en uforglemmelig familieferie hele året rundt.

Feriepartner Blokhus

Lignende sommerhuse