Hyggeligt sommerhus i As Vig kun 300 m. fra skøn sand­strand

Hus-ID: 40308
Engbo 20, As Vig
5 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Indendørs
Velkommen til et klassisk dansk sommerhus som er delvis renoveret i 2008 samt 2023. Som­mer­hu­set emmer af hygge og vil være et oplagt sam­lings­punkt for den lille familie, der skal holde deres ferie eller blot trænger til et kort afbræk fra hverdagen.

Som­mer­hu­set har god plads til fem voksne eller børn. Sove­plad­ser­ne er fordelt i to soverum med dob­belt­sen­ge og en sovesofa i stuen.
I som­mer­halvåret er der anneks med dob­belt­seng I også kan bruge. Så her er der et sommerhus, hvor der er flere mu­lig­he­der for at vælge sove­plad­ser, alt afhængig af jeres behov og ønsker.

Husets køkken har fin spi­se­plads til alle med direkte adgang til stue med hyggeligt sofahjørne og TV. Der er anden stue med enkelt møblement og brændeovn som er god at tænde op i på de kolde dage. Der er til og med en havestue med god spi­se­plads.
Badeværelset er lyst og funk­tio­nelt med toilet og brus. Huset har var­me­pum­pe.

Udendørs
Rundt om huset er der flere træterrasser med havemøbler, liggestol og pa­ra­sol­ler. Her kan der slappes af og hygges dagen lang. Det er oplagt at grille på huset grill på de skønne som­mer­af­te­ner, imens I nyde et godt glas vin og snakker om dagens op­le­vel­ser.

Kun 100 meter fra som­mer­hu­set er der en legeplads, som de mindste i familien helt sikkert vil bruge flittigt under jeres ophold.

Be­lig­gen­hed
Som­mer­hu­set ligger i roligt område kun 300 meter fra den dejlige sand­strand ved As Vig tæt på Ju­els­min­de. Stranden er oplagt til badeture, af­slap­ning, leg eller lange gåture året rundt.

Daglige indkøb kan klares på en gåtur på ca. 5 minutter ved købmanden i As Vig.

15 minutters kørsel i bil fra som­mer­hu­set ligger Ju­els­min­de, som er ken­de­teg­net ved den hyggelige maritime havn, de børne­ven­li­ge strande og den hyggelige bymidte med flere spændende for­ret­nin­ger, gode indkøbs­mu­lig­he­der, spi­se­ste­der og at­trak­tio­ner.

På havnen kan I opleve den hyggelige stemning på lystbådehavnen og måske nyde en frisk­til­be­redt fisk på re­stau­ran­ten og besøge isboden.

Der er også mulighed for at udforske familien i minigolf, fange krabber på badebroen eller blot nyde udsigten og den maritime stemning.

Oplev den helt nye Na­tur­le­ge­park i Ju­els­min­de med 8 meter høje legetårne placeret op ad Odels­b­jer­get, et væld af le­ge­red­ska­ber, fa­ci­li­te­ter, baner og ud­for­drin­ger samt 2 nye padel tennis baner. Det varierede udvalg af ak­ti­vi­te­ter betyder, der kan leges og udfordres i timevis.

Er man til golf, så findes der en 18 hullers golfbane i området.

Desuden ligger Ju­els­min­de også tæt på mange af Jyllands største at­trak­tio­ner såsom Legoland og Givskud Zoo.

Andre faciliteter

5 voksne
1 stk husdyr
68 m² hus
Bygget i 1963
Delvis renoveret i 2023
1 stk etager i lejemålet
Elvarme

Rum

Anneks
Ba­de­væ­rel­se
Køkken-alrum
Soverum : 2
Stue

Afstande

300 m til kysten
8,0 km til re­stau­rant
300 m til havet

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Juelsminde

Feriepartner Odder-Juelsminde - Juelsminde

Sommerhusferie tæt på Jyllands største attraktioner og Danmarks næststørste by, Aarhus. Vores område byder på et væld af oplevelser for børnefamilien, men også for dig, der bare gerne vil nyde freden og roen tæt på stranden og naturen samtidig med, at det er hurtigt at komme til storbyen og dens mange kulturelle tilbud. Vi kender hver en krog af Odder og Juelsminde, og du er faktisk så heldig, at vi har et kontor placeret begge steder. Derfor står vi altid klar til at hjælpe dig, hvad end du vælger en sommerhusferie i Odder eller i Juelsminde.

Feriepartner Juelsminde

Lignende sommerhuse