Sommerhus med sauna tæt på stranden i Pøt Strandby

Hus-ID: 40517
Pøt Strandby 401, Pøt Strandby
4 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Indendørs
Velkommen til et rummeligt, vel­dis­po­ne­ret og hyggeligt sommerhus i Pøt Strandby. Her er der god plads til 4 voksne. I kan fordele jer i to soverum med hen­holds­vis et rum med dob­belt­seng, et rum med 2 en­kelt­sen­ge eller på hems hvor der er to madrasser.

Husets flotte køkken har mini op­va­ske­ma­ski­ne og alt, hvad I ellers skal bruge under jeres ophold. Spi­se­plad­sen ligger i åben og direkte for­bin­del­se med køkken og stue. Her kan I samles til dagens måltider og nyde udsigten til en naturskøn have.

I stuen er der desuden hyggelig so­fa­grup­pe og brændeovn, hvor familien kan hygge med spil og samvær på de kølige dage.

Huset har i øvrigt også el og var­me­pum­pe som op­varm­nings­mu­lig­he­der.

Er vejret til indendørs hygge, er der tv med flere danske og mange tyske tv-kanaler. Her er selvfølgelig også gratis Wi-Fi – hastighed 70/70 M/bit.

Husets badeværelse har toilet og brus samt stor sauna, hvor der er god plads til jer alle.

I dette sommerhus er der ved indgangen et bryggers med både va­ske­ma­ski­ne og tørre­tum­b­ler. Så I kan nemt få vasket badetøjet og håndklæderne, hvis de trænger.


Udendørs

Som­mer­hu­set ligger på en naturskøn grund for enden af en lukket vej uden gennemgående trafik.
Her er der god mulighed for at finde et sted, hvor I kan opholde jer og nyde dagen helt ugeneret. Der er både åben terrasse og en delvis overdækket terrasse med spi­se­plads, havemøbler og gasgrill, hvor I kan hygge med familie og venner.

I løbet af dagen kan der dases og hygges med en god bog i en liggestol og de mindste kan lege på den store græsplæne, hvor der er plads til fri leg og spil.

Der er god plads til parkering af biler ved huset.

Med kun 200 meter til skøn ba­de­strand, er det helt sikkert et sted, I vil bruge ofte. Her kan der bades, bygges sandslot­te, slappes af eller måske en gåtur langs kysten kunne friste.


Be­lig­gen­hed

Som­mer­hu­set ligger i bunden af et lukket vænge kun 200 meter fra vandet, så her er der dejlig fredeligt. Pøt Strandby er et skønt som­mer­hu­s­område med børnevenlig strand og grønne naturområder og gode sti­for­bin­del­ser.

Daglige indkøb kan klares på en køretur på ca. 5 minutter i enten As Vig eller Glud.

I storbyen Horsens er der at­trak­tio­ner og velbesøgt gågadeområde. En af at­trak­tio­ner­ne er det gamle fængsel, som har åbnet dørene med in­ter­ak­tiv ud­stil­ling fra da det var rigtigt fængsel.

Den maritime ferieby Ju­els­min­de, som om sommeren emmer af liv, med både butikker, re­stau­ran­ter, minigolf, et hyggeligt havnemiljø og meget mere, kan nås inden for 10 minutter i bil.

Her kan I også opleve den helt nye Na­tur­le­ge­park som ligger indenfor 1,5 km med 8 meter høje legetårne placeret op ad Odels­b­jer­get, et væld af le­ge­red­ska­ber, fa­ci­li­te­ter, baner og ud­for­drin­ger samt 2 nye padel tennis baner. Det varierede udvalg af ak­ti­vi­te­ter betyder der kan leges og udfordres i timevis.

Vi glæder os til at byde jer velkommen til dette hyggelige hus i Pøt Strandby.

Andre faciliteter

4 voksne
73 m² hus
Bygget i 1997
Renoveret i 2020
1 stk etager i lejemålet
Op­va­ske­ma­ski­ne
Va­ske­ma­ski­ne

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Bryggers
Hems
Køkken-alrum
Soverum : 2
Stue

Afstande

500 m til kysten
10,0 km til re­stau­rant
8,0 km til golfbane
500 m til havet

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Juelsminde

Feriepartner Odder-Juelsminde - Juelsminde

Sommerhusferie tæt på Jyllands største attraktioner og Danmarks næststørste by, Aarhus. Vores område byder på et væld af oplevelser for børnefamilien, men også for dig, der bare gerne vil nyde freden og roen tæt på stranden og naturen samtidig med, at det er hurtigt at komme til storbyen og dens mange kulturelle tilbud. Vi kender hver en krog af Odder og Juelsminde, og du er faktisk så heldig, at vi har et kontor placeret begge steder. Derfor står vi altid klar til at hjælpe dig, hvad end du vælger en sommerhusferie i Odder eller i Juelsminde.

Feriepartner Juelsminde

Lignende sommerhuse