Hyggeligt og smagfuldt sommerhus med skønne terrasser.

Hus-ID: LN1370
Kirkedalsvej 20, Lønstrup Strand og By
4 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Hyggeligt og smagfuldt sommerhus med skønne terrasser.
Lyst og skønt sommerhus med dejlig som­mer­hus­stem­ning. Her kan man hygge sig inden døre eller på en af de dejlige terrasser.

Velkommen indenfor
Som­mer­hu­set er lyst indrettet med moderne møbler. Her er loft til kip, som gør at stuen virker rummelig. Køkkenet ligger i åben for­bin­del­se til stuen. Der er to soveværelser; et med dob­belt­seng og et værelse med en køjeseng samt en en­kelt­seng. Badeværelset er mindre men funk­tio­nelt. Som­mer­hu­set bærer præg af god smag. Her er hyggeligt og brændeovnen er med til at fuldende den gode som­mer­hus­stem­ning. Fra stuen er der udgang til én af som­mer­hu­sets to overdækkede terrasser. 

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­set ligger på en stor grund med masser af plads til familien af udfolde sig på. Der er store ter­ras­sea­re­a­ler og især de to overdækkede terrasser, gør at man kan opholde sig ude uanset vejret. Grunden ligger skønt i læ og er omkranset af træer, så her kan man opholde sig helt ugeneret.         

Kom tæt på de lokale op­le­vel­serSom­mer­hu­set ligger i et roligt område tæt på havet og stranden. Her er nedgang til stranden via en trappe og huset ligger i gåafstand til Lønstrups hyggelige hovedgade. Her findes masser af små butikker med kunsthåndværk og ar­bej­den­de værksteder, små hyggelige cafeer, iskiosker, spændende tøjbutikker præger også ga­de­bil­le­det. Lidt nord for Lønstrup ligger Skallerup Seaside Resort, som byder på ak­ti­vi­te­ter for hele familien. 

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Lønstrup. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.



Andre faciliteter

4 voksne
63 m² hus
Bygget i 1984
Renoveret i 2011
Elvarme
Op­va­ske­ma­ski­ne

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 2
Stue

Afstande

650 m til re­stau­rant
3,7 km til golfbane

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Lønstrup

Feriepartner Lønstrup

Lønstrup er en lille gemt perle på den yderste vestkyst med den smukkeste natur, den spektakulære Lønstrup Klint, Danmarks største koncentration af kunsthåndværkere, og ikke mindst det ikoniske Rubjerg Knude Fyr. I den hyggelige hovedgade, i det gamle fiskerleje midt i Lønstrup, finder du Feriepartners kontor. Vi er lokale, og kan guide dig til de allerbedste ferieoplevelser – og de små hemmelige steder.

Feriepartner Lønstrup

Lignende sommerhuse