Skøn fe­ri­e­lej­lig­hed med havudsigt ud over Ve­ster­ha­vet

Hus-ID: LK1587
Lyngbyvej 239 lejl. 38, Nr. Lyngby
4 gæster
1 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Skøn renoveret fe­ri­e­lej­lig­hed kun et stenkast fra Ve­ster­ha­vet og med gode fælles­a­re­a­ler
En vel­fun­ge­ren­de base for både den lille familie eller for to par, som gerne vil opleve det bedste af Nord­jyl­land sammen.

Velkommen indenfor
Lej­lig­he­den er i to plan og er placeret på øverste etage i Lyngby Mølle Fe­ri­e­cen­ter med direkte havudsigt fra balkonen til Ve­ster­ha­vet ved Nr. Lyngby. Lej­lig­he­den er yderst velholdt og smagfuldt indrettet, køkken er moderne og nyt, så man kan holde en dejlig af­slap­pen­de ferie. Her er plads til fire over­nat­ten­de personer, bemærk at 2 af sove­plad­ser­ne findes på en rummelig hems på1.salen med alm. trappe op. På fe­ri­e­cen­tret kan man uden betaling vaske og tørre tøj i fælleshuset, og man har gratis og trådløst internet til rådighed, så det er nemt at orientere sig om egnens mange mu­lig­he­der.

Pool størrelse – Fælles:
L 6 x B 10 x D m
L 4 x B 6 x D - m

Nyd livet udenfor
En af fordelene ved at vælge et fe­ri­e­cen­ter er, at der altid er gode fa­ci­li­te­ter at fordrive tiden med. På Lyngby Mølle Fe­ri­e­cen­ter har man fri adgang til den store fællespool, som også har et mindre og lavere bassin til børnene. Poolen kan benyttes fra juli til august. Man kan lege på den store legeplads og bl.a. kravle op i toppen af det flotte legetårn. Der findes en flot re­stau­rant i selve fe­ri­e­cen­teret som har åbent i højsæsonen og i we­e­ken­der­ne. Om sommeren åbner der en lille købmand i Fe­ri­e­cen­teret, hvor man kan handle det mest nødvendige.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Fe­ri­e­cen­te­ret ligger med under 50 meters afstand til Ve­ster­ha­vet, så er man vild med blå bølger og hvidt sand, er man kommet til det helt rigtige sted. Stranden ved Nr. Lyngby er også velegnet til lange traveture, og de høje skrænter giver gode mu­lig­he­der for pa­rag­li­de­re og drage­fly­ve­re. Man har ca. lige langt til fe­ri­e­by­er­ne Løkken og Lønstrup; i Løkken kan man fiske ved molen, se god gam­mel­dags bol­che­frem­stil­ling og shoppe i byens mange butikker, mens Lønstrup er kendt for den store sandklit Rubjerg Knude, sine mange gode spi­se­ste­der og ikke mindst de mange spændende kunsthåndværker­bu­tik­ker, nogle af dem også med ar­bej­den­de værksteder.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Løkken. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

4 voksne
63 m² hus
Bygget i 1987
Renoveret i 2007
Havudsigt
Udendørs Pool

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Hems
Køkken
Soverum
Stue

Afstande

50 m til re­stau­rant
4,7 km til golfbane

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

  • Vand inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Løkken

Feriepartner Løkken

Velkommen til Løkken, hvor du kan nyde smukke kystlandskaber og en livlig bymidte. Vores dedikerede team kender området og hjælper dig med at finde det perfekte sommerhus. Uanset om du søger afslapning eller eventyr, står vi klar til at gøre din ferie uforglemmelig. Oplev det bedste af Nordjylland med os som dit lokale udlejningsbureau, og lad os sørge for, at din ferie bliver noget helt særligt.

Feriepartner Løkken

Lignende sommerhuse