Hyggeligt sommerhus - med havkig fra køkken og spisestue - Kysing Strand
Hus-ID: 30138- kun 100 m til badebro - meget familievenligt
Indretning
Rigtigt hyggeligt sommerhus, der løbende renoveret. - Senest er køkkenet renoveret og der er nu direkte udgang til overdækket terrasse. - Køkkenet ligger også i forbindelse med spisestuen og stuen. Fra køkkenet og spisestuen er der havkig. Hyggelig stue med brændeovn med udsigt ud til den dejlige have. Fint badeværelse med gulvvarme og to gode soverum i hovedhuset. Anneks tæt på huset har dobbelt sovesofa med springmadrasser og en køje. Masser af brætspil og puslespil i huset.
Udendørs
Haven og omgivelserne udenfor sommerhuset er præget af mange hyggelige terrasser og hyggekroge. Så der vil altid være mulighed for at finde et sted med læ. Derudover er der et shelter i haven, som både kan bruges til hygge og til overnatning. Ved shelteret er der et bålsted og et udekøkkenbord.
Haven har også en stor plæne med plads til leg. I det hele taget er der masser af udendørs legeting eksempelvis bobspil, kroketspil og kongespil. Ved køkkenet er der en dejlig læfyldt terrasse. Højbede med krydderurter, som man gerne må bruge af. To P-pladser og så er der kun 100 m til badebro. Udendørs bruser.
Beliggenhed
Sommerhuset ligger på Kysing Næs - det betyder at der er vand tæt på til tre sider, fortæller ejeren. De ynder at gå tur rundt om næsset. Så det kan anbefales. Norsminde Havn ligger tæt ved og her ligger Fiskehuset kendt for friske fiskefrikadeller og levende musik på kajen. Ved Pouli Nielsensvej er næssets bedste badestrand med badebro.
Tag en tur til Aarhus og nyd storbyens liv og attraktioner - man kan tage bussen fra havnen lige ind til centrum af Aarhus. Beliggenheden i Østjylland giver mulighed for mange dagsture til eksempelvis Legoland, Djurs Sommerland eller Kattegatcentret i Grenå.
Internethastighed: 100/100 Mbit
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Inkluderet i prisen
Rengøring inklusiv
Forsikring inklusiv