Char­me­ren­de sommerhus, kun 400 meter fra en dejlig strand i Pøt Strandby ved Ju­els­min­de.

Hus-ID: 40562
Nørgårds Strand 15, Pøt Strandby
5 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Char­me­ren­de sommerhus, kun 400 meter fra en dejlig sand­strand i Pøt Strandby ved Ju­els­min­de.

Velkommen indenfor!

Et hyggeligt sommerhus, hvor fe­ri­estem­nin­gen både ude og inde er tydelig. Stuen er åben og ind­by­den­de, forbundet til køkkenet. Her kan du slappe af foran og nyde det skønne ly­sind­fald fra haven. Hvad med at samle familien til et brætspil eller et godt måltid? Fra stuen er der direkte adgang til den hyggelige overdækkede terrasse, som forlænger sommermånederne. Som­mer­hu­set rummer desuden tre gode værelser og et fint badeværelse.

Nyd livet udenfor!

Be­lig­gen­de få kilometer fra Ju­els­min­de finder du dette char­me­ren­de sommerhus tæt på stranden. Det eneste, I skal gøre, er at pakke tasken og nyde jeres ferie. Som­mer­hu­set ligger få minutters gang fra stranden og er placeret på en ugeneret grund, Her tilbydes god plads til leg og hygge med familie og venner. Med blot 200 meters afstand til den smukke og børne­ven­li­ge ba­de­strand tør vi godt love, at her lever det gode som­mer­hus­liv!

Kom tæt på lokale op­le­vel­ser!

Nørgård Strand ligger i bunden at det populære som­mer­hu­s­område Pøt Strandby, som er et dejligt som­mer­hu­s­område med børnevenlig strand og grønne naturområder og gode sti­for­bin­del­ser. Her er der fred og ro og naturen, skoven og stranden kan nydes hele året rundt. Daglige indkøb kan klares på en køretur på ca. 5 minutter i enten As Vig eller Glud. På en kort køretur i bil kan I nå den maritime havneby Ju­els­min­de, som byder på mange ak­ti­vi­te­ter, re­stau­ran­ter og shopping. Be­lig­gen­he­den i hjertet af Danmark giver samtidig mulighed for at besøge nogle af Østjyl­lands største at­trak­tio­ner såsom Djurs Som­mer­land og LEGOLAND. Vi kan også anbefale at køre til Horsens, som ligger cirka 20 minutters kørsel fra som­mer­hu­set. Her kan I bl.a. opleve det gamle statsfængsel, der i dag er blevet omdannet til et museum - en aktivitet for både børn og voksne.

Andre faciliteter

5 voksne
65 m² hus
Bygget i 1979
Delvis renoveret i 2021
1 stk etager i lejemålet

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

400 m til kysten
8,0 km til re­stau­rant
8,0 km til golfbane
400 m til havet

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Juelsminde

Feriepartner Odder-Juelsminde - Juelsminde

Sommerhusferie tæt på Jyllands største attraktioner og Danmarks næststørste by, Aarhus. Vores område byder på et væld af oplevelser for børnefamilien, men også for dig, der bare gerne vil nyde freden og roen tæt på stranden og naturen samtidig med, at det er hurtigt at komme til storbyen og dens mange kulturelle tilbud. Vi kender hver en krog af Odder og Juelsminde, og du er faktisk så heldig, at vi har et kontor placeret begge steder. Derfor står vi altid klar til at hjælpe dig, hvad end du vælger en sommerhusferie i Odder eller i Juelsminde.

Feriepartner Juelsminde

Lignende sommerhuse